Americký astronaut Andrew Feustel navštíví Českou republiku od 29. 7. do 10. 8. 2011

Andrew Feustel a Krtek

Andrew Feustel s Krtkem (Foto: NASA)

Na pozvání Akademie věd ČR ve spolupráci s Astronomickým ústavem AV ČR, Americkým centrem Velvyslanectví USA v Praze a Českou kosmickou kanceláří přiletí na návštěvu České republiky americký astronaut Andrew Feustel, který se v květnu 2011 zúčastnil mise STS-134 raketoplánu Endeavour k Mezinárodní kosmické stanici. Do vesmíru letěl už v roce 2009 jako účastník letu raketoplánu Atlantis STS-125 k poslední servisní misi u Hubbleova kosmického dalekohledu. V obou případech si na palubu s sebou vzal vybrané symboly z České republiky, v roce 2009 Nerudovy Písně kosmické a českou vlajku a v roce 2011 plyšovou postavičku Krtečka Zdeňka Milera.

Nyní přicestuje do České republiky, aby Krtečka slavnostně ukázal. V jeho programu jsou veřejné besedy a autogramiády. Přicestují s ním také jeho synové a manželka Indira Feustelová, jejíž maminka je Češka a otec Ind.

Více o projektu popularizace kosmonautiky pod názvem Do kosmu s Krtkem.

PROGRAM - besedy a setkání s veřejností v sedmi městech České republiky

Pondělí 1. 8. PRAHA – Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1 – 18:00

Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem. Více informací  o besedě v AV ZDE.

Středa 3. 8. ČESKÝ KRUMLOV – Regionální muzeum Český Krumlov – 14:30
Krátké neformální setkání s astronautem nad keramickým modelem Českého Krumlova přístupné veřejnosti, možnost autogramů a fotografování. Do 15 hodin.

Středa 3. 8. ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hvězdárna a planetárium České Budějovice, Zátkovo nábřeží 4 – 18:30
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem. Pozvánka na diskusi ZDE.

Čtvrtek 4. 8. PARDUBICE – Sukova síň Domu hudby v Pardubicích, Sukova třída 1260 – 18:30
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem. Pozvánka na besedu ZDE.

Pátek 5. 8. ZLÍN – Academia centrum Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Mostní ulice 5139 – 14:00
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. Pozvánka a podrobnosti ZDE.

Pátek 5. 8. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Hotel Apollo – 18:00
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem a také expozici o kosmonautice. Pozvánka v prokliku zde.

Neděle 7. 8. BRNO – Kulturní dům Soběšice, Zeiberlichova 48, Brno – 18:00
Beseda pro veřejnost a autogramiáda.

Pondělí 8. 8. BRNO – Nádvoří Nové radnice a prostory Mincmistrovského sklepa – od 15:30 do 17:30
Astronaut Krtek v Brně – program pro děti. Od 16:30 návštěva astronauta Feustela, autogramiáda a fotogramiáda (do 17:30). Návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem. Pozvánka a více informací ZDE.

Příspěvek byl publikován v rubrice Drew Feustel v ČR. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>