Pozdrav Andrew Feustela

14/3/2011, Houston, USA

■   Sledujte vzkaz Andrew Feustela

Ahoj a dobrý den!

Jmenuji se Drew Feustel a jsem astronautem NASA a specialistou mise letu raketoplánu STS-134, která 19. dubna odstartuje k Mezinárodní vesmírné stanici. S velkou radostí využívám této příležitosti oslovit rodinu, přátele a fanoušky v České republice.

Jak asi mnozí z vás ví, s Českou republikou mě pojí úzké vazby – mám příbuzné ve Znojmě, v Brně, v Praze a v Plzni. Na své návštěvy u vás se svou ženou a dětmi velmi rádi vzpomínáme.

S ohledem na zájem o kosmické lety a podporu České republiky je mi potěšením oznámit, že při startu raketoplánu Endeavour v dubnu se mnou do vesmíru odstartuje známá postavička, jež je součástí české kultury po více než 60 let – tou postavičkou je Krtek.

Stejně jako je Krtek po tolik desetiletí spojen s Českou republikou, skrze astronauty Vladimíra Remka, Jima Lovella, Genea Cernana a Johna Blahu je Česká republika propojena s kosmickými lety. Jakmile se Krtek dostane na oběžnou dráhu, připojí se k těmto vesmírným cestovatelům.

Doufáme, že s Krtkovou pomocí bude naše mise inspirací pro studenty i pro dospělé, aby vynikali ve studiu vědy, technologií, strojírenství a matematiky – tedy předmětů, které jsou klíčové pro budoucí objevování vesmíru a přinesou lidstvu prospěch.

Těšíme se na to, že se budeme moci podělit o naše zkušenosti s těmi, kteří budou sledovat naši misi, během níž plánujeme instalovat alfa-magnetický spektrometr, provést opravy a údržbu Mezinárodní vesmírné stanice, dopravit zásoby na oběžnou dráhu a následně bezpečně přistát na Zemi s raketoplánem Endeavour a tím ukončit jeho poslední cestu.

Čau.

Pošlete nám své pozdravy Andrew Feustelovi!

Příspěvek byl publikován v rubrice Andrew Feustel. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Pozdrav Andrew Feustela

  1. Helcl napsal:

    Jsem filatelista, sleduji také kosmonautiku a byl jsem překvapen, že do kosmu se dostane také Krteček. Pokud to bude možné /počasí/, budu sledovat ISS a byl bych rád za jakýkoliv suvenýr z vesmírné pouti /razítko, poštovní obálku atd. Přeji příjemný let a pobyt v kosmu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>